Psychické i fyzické přínosy pozitivního myšlení už byly mnohokrát prokázány vědeckými studiemi. Proč jej tedy efektivně nerozvíjet už od dětského věku?
Deník je vytvořen na 70 dní (podle nejnovějších studií trvá vytvoření nového návyku průměrně 66 dní).
Po každých 10 dnech čeká na dítě jedna větší výzva, která do Deníku přináší prvek hry a udržuje dynamiku jeho vyplňování.
Pro nastavení motivace si dítě na začátku společně s rodiči stanoví drobné odměny za každých 10 dní vyplňování a splněnou výzvu.
Deník byl vytvořen pro děti ve věku zhruba 6-12 let. Každé dítě je však unikátní a určitě může bavit i mladší či starší. Děti, které ještě neumí psát, mohou Deník vyplňovat společně s rodiči a mít tak každodenní společný rituál.
Stránky Deníku jsou nedatované, s vyplňováním tedy může dítě začít dítě kdykoli během roku.
Vyplňování zabere jen 5-10 minut denně.
„Naučit dítě nahlížet laskavým pohledem na sebe i svět kolem může být klíčem pro jeho harmoničtější duševní vývoj. Deník je pozoruhodným projektem, který se snaží navracet rodiny ke kořenům a děti k činnostem adekvátním jejich věku, potřebám a snům. Pomáhá také dítěti posilovat ve svém životě opravdu důležité lidské hodnoty: sounáležitost s blízkými, vděk, víru v lidskost, pokoru, laskavost k sobě i k jiným a mnoho dalšího."
Mgr. Anna Tomanová, dětská psycholožka
„Pozitivní myšlení je jako sval - sílí, když se posiluje. "Dospělácké" nástroje sloužící k tomu, abychom do života zapracovali větší dávku pozitivního náhledu na sebe a svět, máme k dispozici. A konečně je tady takový nástroj i pro děti! Díky smysluplnému obsahu a jasné struktuře si děti upevní návyky, které pro ně v životě budou představovat výhodu. Deník malých radostí totiž výborně poslouží při vedení dětí k myšlence, že svět je místo, které si utváříme každý sám. Čím dřív děti začnou vyhledávání pozitivního posilovat, třeba zároveň s rodiči, tím líp!"
Mgr. Kateřina Trávníčková, zakladatelka citlivé Školičky Šídlo a lektorka emoční inteligence pro děti